Puskás Peti nem titkolta, hogyan szavaz vasárnap! Meglepő, mit árult el: “Szeretnék egy olyan országban élni, ahol…”
Puskás Peti nem titkolta, hogyan szavaz vasárnap! Meglepő, mit árult el bejegyzésében:
“Szeretnék egy olyan országban élni, ahol lehet vitatkozni, de közben tényleg meghallgatjuk egymást. Ahol mindenki magyar marad, bárhova is húzza az ikszet, és nem az számít, ki mire szavaz, hanem az, hogy miért.
Ahol nem egymás ellen dolgozunk, hanem egymásért. Nem meggyőzni akarjuk a másikat, hanem megérteni. Ahol a politika nem szétszedi a családokat, hanem értük van. Ahol nem a hangerő dönt, hanem a szavak ereje. Nem a félelem visz, hanem a bizalom.
Ahol nem egymást kell legyőzni, hanem a problémákat. Mert a problémák nem választanak oldalt. Nem bal- vagy jobboldaliak, nem városiak vagy vidékiek, nem fiatalok vagy idősek. Ezek közösek. És ha közösek, akkor a megoldásoknak is közöseknek kell lenniük.
Ahol nem egérutat keresünk, hanem a saját utunkat járjuk–akár az árral szemben is. Nem csibészek vagyunk. Méltók. Nem királyokat kell imádnunk, hanem mindenkinek a maga urává válni.
A családban sokféleképp gondolkodunk, de én szeretem őket minden hibájukkal együtt,és tanulok mind a hibáikból, mind a sikereikből” – emelte ki posztjában.
Közben Tilla videóban árulta el, kire szavaz ma, vasárnap. Nem köntörfalazott, kitálalt, miért döntött így: ide kattintva láthatod.
Puskás Peti így folytatta bejegyzését: “Mert a nap végén úgyis egy asztalhoz ülünk mindannyian. Meg van terítve mindenkinek. És én úgy tanultam, hogy amit az asztalra teszünk, azt meg kell osztani egymással. Ezért vagyunk egy közösség. Nekem ezt jelenti magyarnak lenni.
És én nem rendszert akarok bontani, hanem újrarendszerezni azt, amit már építettünk. Felelősséget vállalni a hibákért, és felelősséget vállalni a lehetőségekért is.
De hát ismertek: Ahol nem trófeavadászok mondják meg, mi az állatvédelem, és nem mohó földesurak mondják meg, mi a természet szeretete.Nem urai vagyunk a földnek, hanem a felelőse. Nem trófeát vadászunk, hanem életeket védünk.
Április 12-én dönthetsz magadról, felelősséget vállalhatsz a családodért, és beleszólásod van abba, merre megy a világ. Élj vele” – hangsúlyozta az énekes.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Te mit gondolsz? Ne felejtsd el megosztani!