Orbán Viktor elárulta a véleményét a futballpályán látható letérdelésről: ez a határozott álláspontja

Orbán Viktor a csütörtök délelőtt tartott Kormányinfón a gazdasági kérdések mellett egyéb kérdésekre is válaszolt. Szóba került a magyar-ír válogatott meccs is, ahol az ír labdarúgó válogatott tagjai letérdeltek, a magyar szurkolók pedig kifütyülték azt.

A kormányfő ezzel kapcsolatban a következőket mondta: “Ezzel a “térdelősdivel” a legkevésbé sem szimpatizálok, ez nem sportfüggő. A magyar-ír válogatott meccsen látott mérkőzés eleji térdeléssel nem értek egyet, ez a határozott véleményem. A magyar ember a Jóisten előtt, a hazája előtt és a szerelme előtt térdel le”.

A miniszterelnök szerint van a térdelős gesztus mögött egy valóságos, morális megfontolás, ugyanis volt rabszolgatartó országok találták ki. Mi ezt azért nem érezzük át, mert soha nem voltunk rabszolgatartó ország, hiába hozzák fel ezt a terhet a futballpályára.

Azzal kapcsolatban, hogy a szurkolók kifütyülték a térdelő ír válogatottat, a kormányfő jelezte: a vendégnek tiszteletben kell tartani a házigazda kulturáját.

“A szurkolókkal értek egyet, helyeslem, hogy magyar csapat állva akar harcolni” – mondta végül ezzel kapcsolatban Orbán Viktor.

Itt egy videórészletet is láthatsz a témával kapcsolatban:

Te mit gondolsz? Ne felejtsd el megosztani!