Kitálalt Novák Katalin volt kabinetfőnöke! Schanda Tamás elárulta, ki volt az, aki kegyelmet kért K. Endrének a köztársasági elnöktől:

“A kegyelmi kérvényekkel kapcsolatos döntés – mint egy régi felségjog mai megnyilvánulása – a köztársasági elnök diszkrecionális jogkörébe tartozik.

Balog Zoltán – református püspök, korábbi emberierőforrás-miniszter (akinek Novák az államtitkára volt) – volt az, aki határozottan és nyomatékosan kérte, hogy K. Endre kapjon kegyelmet Novák Katalintól, mivel meggyőződése volt, hogy ártatlan.

Balog Zoltán ezt számomra is többször jelezte” – írta a 24.hu-nak Schanda Tamás, aki Novák Katalin államfő kabinetfőnöke volt 2022 és 2024 között.

Friss: Megszólalt a volt kabinetfőnök! A kegyelmi ügyben volt ott valaki, aki nagyobb politikai befolyással bírt, mint maga a köztársági elnök.

A napokban nyilvánosságra hozott dokumentumok alapján világosan látszik, hogy a normál ügymenettől teljesen eltérő, tudatos és nyomás alatt meghozott döntés született.

1, A Sándor-palota saját iratai szerint a Köztársasági Elnöki Hivatal jogi stábja NEM támogatta a kegyelmet.

2, Az Igazságügyi Minisztériummal együtt azt javasolták Novák Katalinnak, hogy UTASÍTSA EL a kérelmet a bűncselekmény jellege miatt.

Ez azt jelenti, hogy a saját stábjuk is látta, hogy valami nincs rendben. Végül Novák Katalin úgy írta alá a kegyelmet, hogy arról a saját jogi igazgatóságát sem tájékoztatta. Minden jel arra mutat, hogy ez egy rendkívül szűk körben végigvitt politikai akció.

FRISS: Balog Zoltán volt az, aki határozottan és nyomatékosan kérte, hogy K. Endre kapjon kegyelmet – mondta most a 24.hu-nak Novák Katalin volt kabinetfőnöke.

És akkor ki állt Balog Zoltán mögött? Szorul a hurok. Így vagy úgy, de ki fog derülni” – írta a TISZA párt alelnöke, Radnai Márk.

Oszd meg, hogy minél többen tudjanak róla!