Kiderült, hol voltak eddig a legaktívabbak a választók! Térképen mutatjuk, melyik vármegyében mennyien szavaztak reggel 7-ig az országban:

Mi is beszámoltunk arról, hogy brutális részvételi rekorddal indult a 2026-os országgyűlési képviselőválasztás.

Reggel 7-ig a szavazásra jogosultak 3,46%-a voksolt eddig, ami elképesztően magas szám.

A korábbi választásokon eddig ennek a közelében sem járt a hasonló mutató, amint az alábbi táblázatból is kiderül:

Most nézzük meg a 2026-os adatokat vármegyékre lebontva:

A legaktívabb vármegyék Pest és Hajdú-Bihar, de Békés és Bács-Kiskun is előkelő helyen áll.

Sőt, még Budapest is, ami azért különösen meglepő, mert a fővárosban hagyományosan később szoktak kelni a választók.

Most nézzük meg, hogy ez összesen hány embert jelent:

Több mint 260 ezer adta le a szavazatát reggel 7-ig, ez döbbenetesen magas szám. Kíváncsian várjuk a további adatokat.

Oszd meg, hogy minél többen tudjanak róla!