Szombaton Magyar Péter elárulta, pontosan mennyi pénzt kapnak majd a nyugdíjasok ősztől! Ennek rengetegen fognak örülni, itt a videó:

Nap mint nap esnek ki csontvázak, nem is csontvázak, néha temetők a szekrényből, minden minisztériumban – mondta az ország gazdasági helyzetéről Magyar Péter az RTL-nek adott szombati interjújában.

Sejtéseink voltak és vannak is, de szerintem minden sejtésünknél rosszabb a helyzet” – fogalmazott a miniszterelnök.

Fizetések: Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése – közölte Magyar Péter.

Hozzátette: ugyanezzel kell számolniuk az állami vállalatok vezetőinek, igazgatótanácsi és felügyelőbizottsági tagjainak is, és megfejelik mindezt a képviselői költségkeretek csökkentésével is.

Csak az Országgyűlésen 50 milliárd forintot fogunk tudni spórolni – jelentette ki Magyar Péter, jelezve, hogy az új szabályozás szerint bruttó 2,3 millió forint lesz a miniszterelnöki fizetés, amihez az ő esetében a képviselői alapfizetés is járul, ezek együttesen 3,8 millió forintot tesznek majd ki. Ez kevesebb mint a fele Orbán Viktor korábbi fizetésének.

Megemlítette: csökkenteni fogják a köztársasági elnök juttatását is.

Magyar Péter beszélt a nyugdíjasoknak járó, SZÉP Kártyára érkező támogatásról is. A legnagyobb segítség az alacsonyabb nyugdíjjal rendelkezőknek jár.

Így minden olyan idős állampolgár, akinek a havi nyugdíja nem éri el a 250 ezer forintot, évente 200 ezer forint extra támogatást kap.

Azok a szépkorúak sem maradnak ki a rendszerből, akik valamivel magasabb összeget kapnak, ugyanis a 250 ezer és 500 ezer forint közötti havi nyugdíjjal rendelkezőknek évente 100 ezer forint támogatást utal majd az állam.

Itt a teljes interjút láthatod:

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!