Szombat késő este Balog Zoltán végre megszólalt a kegyelmi ügyben: “Nyomatékosan kértem, hogy K. Endre kapjon kegyelmet, mert…”
Balog Zoltán református püspök azután nyilatkozott az MTI-nek, hogy Novák Katalin volt kabinetfőnöke Schanda Tamás elárulta: Balog Zoltán kérte, hogy K. Endre kapjon kegyelmet.
A püspök szombaton késő este a nyilatkozatban közölte: Egyetlen kormánytag sem kérte, hogy járjon közben Novák Katalin korábbi köztársasági elnöknél K. Endre ügyében.
Balog Zoltán megerősítette korábbi állítását, hogy K. Endre felesége kért tőle segítséget, és sem Orbán Viktor, sem Lévai Anikó nem kérte a közbenjárását.
Megerősítette továbbá Schanda Tamás, Novák Katalin volt köztársasági elnök kabinetfőnöke 24.hu-nak tett nyilatkozatát, mely szerint “nyomatékosan kérte”, hogy K. Endre kapjon kegyelmet.
“Valóban beszéltem Schanda Tamással, mert ők nem támogatták a kegyelmet, és rákérdezett, hogy ez miért fontos nekem. Elmondtam, hogy alapvetően igazságtalannak látom, érzem azt, ami történt ezzel az emberrel, és szerintem megérdemel még egy esélyt, ezért javaslom, hogy adjon neki kegyelmet a köztársasági elnök asszony” – idézte fel Balog Zoltán.
Azt is mondta: ebben semmi újdonság nincs, hiszen már korábban elmondta, hogy ő járt közben Novák Katalinnál K. Endre ügyében. Balog Zoltán úgy látja, hogy a “politikai propaganda” most el akar jutni oda, hogy valamilyen módon a Fidesz-kormányt, ezen belül Orbán Viktort és családját belekeverje a kegyelmi botrányba.
Leszögezte: ennek semmi alapja nincsen. Nyugodt lelkiismerettel az tudom mondani, hogy nálam megáll a történet – fogalmazott. A kormányzati befolyásra semmilyen bizonyítékot nem tudnak felmutatni, mert ilyen nincs – tette hozzá.
Saját szerepéről szólva azt mondta: benne van a figyelmetlensége, hogy nem gondolt arra, hogyan hathat egy ilyen hír az áldozatokra, de jó lelkiismerettel tudta képviselni, hogy K. Endrének valamifajta esély jár, mert alapvetően igazságtalan, ami vele történt.
Balog Zoltán azt is mondta: két éve folyamatos önvizsgálatban van, hogy megértse a szerepét, és hogy mi a politikai magyarázaton túli tanulsága ennek a történetnek – hangsúlyozta nyilatkozatában a püspök.
Vidéki Prókátor közben kitálalt a K. Endre kegyelméért lobbizó Balog Zoltánról és kényes ügyeiről: ide kattintva láthatod.
Itt lentebb pedig Radnai Márknak, a TISZA párt alelnökének írását nézheted meg.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
(Kiemelt kép: AFP)