Vitézy Dávid videót tett közzé a Békés megyei szörnyű vonatbalesetről! Az is kiderült, hogyan történhetett a személyi sérülésekkel is járó eset:
Vitézy Dávid videót tett közzé a Békés megyei szörnyű vonatbalesetről! Az is kiderült, hogyan történhetett a személyi sérülésekkel is járó eset.
A frissen kinevezett közlekedési miniszter az alábbi információkat osztotta meg ezzel kapcsolatban:
“Épp Lázár Jánostól vettem át immár hivatalosan is a közlekedési tárcát, amikor a MÁV értesített a Békés InterCity kisiklásáról Gyoma állomáson.
A kisiklott vonaton 1 fő könnyű, 1 fő súlyos személyi sérülést szenvedett. Jobbulást kívánok a sérülteknek!
A Katasztrófavédelem minden utast a vonatról kimenekített. Várhatóan a következő 48 órában zajlik a kocsik visszahelyezése, és a jelentősen sérült pálya helyreállítása.
A vonat az előzetes vizsgálatok alapján jelentősen túllépte a váltón megengedett sebességet.
Fontos megjegyezni, hogy ez a pálya 2017-ben lett uniós forrásokból felújítva, alkalmas a 160 km/h sebességre és a pályán olyan vonatbefolyásoló berendezés működik, ami ezt a balesetet teljes bizonyossággal meg tudta volna akadályozni.
Ez azért nem történt meg, mert a Békés InterCity-t húzó mozdonyon nincs felszerelve olyan berendezés, ami a vonatbefolyásoló rendszerrel való együttműködésre alkalmas lenne – magyarul, nincs meg az a fedélzeti számítógép, melynek segítségével a sebességtúllépés esetén azonnal központilag be lehetne avatkozni és lelassítani a vonatot.
Ez a probléma sajnos régóta ismert, legutóbb 2022 decemberében hívta fel az akkor hivatalba lépő Lázár-minisztériumot a Közlekedésbiztonsági Szervezet ennek orvoslására – de semmi nem történt, választ sem kaptak. Helyette a leköszönő kormány minden másra költötte a pénzt” – hangsúlyozta Vitézy Dávid.
Íme a helyszínen készült videó:
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!
(Kiemelt kép: Vitézy Dávid Instagram oldala)