Végre! pár nap és újra kinyit Budapest egyetlen ingyenes Duna-parti fürdőhelye
Remek hírrel szolgált a 3. kerületi önkormányzat a honlapján! Az alábbi közleményt osztották meg:
Idén július 15. és augusztus 21. között tart nyitva a Római-parti Plázs, ez alatt az idő alatt jó idő és megfelelő vízminőség esetén mindennap várjuk a strandolni vágyókat a parton.
Hogy miért érdemes kilátogatni a Római-parti Plázsra? A hamisítatlan római-parti hangulatért mindenképpen.
A természetes környezet, a tiszta és gondozott partszakasz, a kiépített infrastruktúra kényelmes és egyedülálló kikapcsolódást tesz lehetővé a vendégeknek, akiknek ingyenes ivóvizet, mosdó-, pelenkázó- és zuhanyzóhasználatot biztosítunk.
Színes napágyak és ingyenes kerékpártárolási lehetőség is várja a strandolókat, emellett folyamatos vízminőség-ellenőrzés és vízimentő-szolgálat gondoskodik a biztonságukról.
Fürdeni ebben a szezonban is csak a bójákkal kijelölt területű, fürdőzésre alkalmas partszakaszon van lehetőség nyitvatartási időben.
Tehát a kijelölt területen a szigorú biztonsági előírásokat betartva szabad csak fürdeni, és a 120 cm-es vízmélységet jelző bójasoron belül.
A Római-parti Plázs gondozásáról fövenyőr gondoskodik, emellett a területen éjszakai őrzés is biztosított.
A nyitást idén is a partszakasz felmérése, szigorú hatósági és vízminőségi vizsgálatok, valamint szakhatósági engedélyeztetés előzte meg. A meder tisztítása megtörtént, az átvizsgálás pedig folyamatos lesz.
Jó strandolást, kellemes pihenést és tartalmas Duna-parti nyarat kívánunk! Várjuk Önöket szeretettel a Római-parton – írja az önkormányzat a honlapon.
Oszd meg, hogy minél többen tudjanak róla!
(Forrás és képek: obuda.hu)
