Meglepő helyen mutatkozott Putyin, ott készült róla ez a beszédes kép is
|A háború árnyékában ünnepelték az ortodox húsvétot Ukrajnában, Oroszországban pedig Vlagyimir Putyin ellátogatott moszkvai Megváltó Krisztus-székesegyházba.
Az ortodox húsvét alkalmából Oroszországban és a világban számtalan helyen tartottak istentiszteleteket.
Ahogy szinte minden orosz templomban, az orosz fegyveres erők kubinkai főtemplomában és Szíriában, a hmejmími légibázison is éjjeli liturgiát tartottak.
Vlagyimir Putyin elnök a moszkvai Megváltó Krisztus-székesegyházban vett részt az istentiszteleten.
A szertartást az egyik legfőbb egyházi vezető, Kirill, Moszkva és Oroszország pátriárkája mutatta be.
Kirill arra kérte a hívőket, hogy aki csak teheti, vegyen részt a katonai összecsapások áldozatainak megsegítésében.
Putyin a Kreml honlapján megjelent üzenetben köszöntötte a húsvétot ünneplőket és külön az egyházfőt is.
Az elnök szerint az ünnep egyesíti az ortodox keresztényeket és minden orosz állampolgárt, akik Krisztus feltámadását ünneplik a magas erkölcsi eszmék és értékek körül, amely felkelti az emberekben a legvilágosabb érzéseket, az élet, a jóság és az igazságosság győzelmébe vetett hitet.
Méltatta az orosz ortodox egyháznak és más keresztény felekezeteknek a történelmi, kulturális és spirituális hagyományok megőrzéséért. a család intézményének megerősítéséért, a fiatalabb generáció neveléséért kifejtett erőfeszítését.
Te mit gondolsz? Ne felejtsd el megosztani!
(Forrás: részben MTI)