Január 26-án este elárulta a szakértő, jelenleg hol tart a kutatás Egressy Mátyás után! Itt egy friss videó:
A rendőrség továbbra is eltűntként tartja nyilván Egressy Mátyást, derült ki az RTL Híradójának friss tudósításából.
A kutatás még mindig folyik utána a Dunán, a vízi rendészet járőrhajói folyamatosan figyelik a vízfelszínt.
Éjellátó készülékkel és szonárral is kutatnak, ám a munkát a téli körülmények nagyon megnehezítik.
A Duna jeges, alig pár fokos vizében hetekig, akár hónapokig is eltarthat, míg egy holttest a felszínre kerül – árulta el egy szakértő.
“Meleg vízben akár 24 órán belül a felszínre kerül a test. Ilyen hőmérsékletű vízben ez hetekig, hónapokig is eltarthat” – hangsúlyozta Tóth István, a Pest Megyei Kutató-Mentőszolgálat önkéntese.
“Mivel a testet viszi a víz, pontosan abban a vonalban kell a hajónak elhaladnia, hogy felfedezzék” – magyarázta a szakérő.
A riportban azt is megmutatták, mi mindent vittek arra a pontra az emberek, ahonnan Matyi a Dunába eshetett: ide kattintva láthatod.
Vitézy Dávid várospolitikus új kamerákat telepítene a Lánchídra: “Ma már adott a technológia, hogy a kamerák mögé olyan intelligenciát tegyünk, amely figyelmeztet a gyanús esetekre, és ha lehet, a hatóságok így gyorsabban be tudnak avatkozni” – közölte.
Íme a tudósítás teljes terjedelmében:
Oszd meg, hogy mások is láthassák!