Bayer Zsolt felesége lemondott az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgatói posztjáról! Az új miniszter teljes átvilágítást ígér, mert…

Távozik posztjáról az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgatója, Bayerné dr. Matusovits Andrea – számolt be az RTL Híradó pénteken.

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter megkeresésükre közölte: elfogadta a főigazgató lemondását.

Hegedűs válaszában elárulta: az Országos Vérellátó Szolgálat új vezetőjének egyik legfontosabb feladata az intézmény teljes átvilágítása.

Az önkéntes vérszállítással foglalkozó Vérlovagok nevű szervezet a Kontrollnak számolt be arról korábban, hogy válságban van a hazai vérellátás és napi problémát okoz a kórházi igények kielégítése.

Az egészségügyi miniszter a közösségi oldalán közölte: “Az új vezető személyéről már döntés született, kinevezésére lehetőség szerint még ebben a hónapban sor kerül.

Bayerné dr. Matusovits Andrea biztosított arról, hogy az átadás-átvételben aktívan és konstruktívan részt vesz.

Én pedig arról biztosítottam, hogy az átvilágítás szakmai, etikus és korrekt módon történik” – hangsúlyozta.

Itt teljes egészében elolvashatód Hegedűs Zsolt ezzel kapcsolatos bejelentését.

Neked mi a véleményed?

Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!