Előkerült Szijjártó Péter! Futás után csípték el a külügyminisztert, hogy feltegyék neki a legfontosabb kérdéseket! Videón, mit válaszolt:

Futás után csípte el pár szóra a távozó külügyminisztert a Telex, akit állítja: nem szivárogtatott az oroszoknak.

A következő kormány pedig minden dokumentumot meg fog találni a minisztériumban.

Szijjártó Péter hamarosan egy hosszabb interjúban tervezi értékelni a választásokat, de így is válaszolt néhány kérdésre.

“Sokat gondolkodom. 11 és fél évig voltam külügyminiszter, ez Európában egyedülálló. Hosszú idő ez” – mondta.

Felidézte, hogy 20 évesen lett önkormányzati képviselő Győrött, 23 évesen már az országgyűlésben ült.

És habár sok mindent mérlegelnie kell, a Fidesz listájáról mandátumot szerzett, így jó eséllyel ellenzéki képviselő lesz a parlamentben. Az alakuló ülésen mindenképp ott lesz.

Szijjártó várható utódja, Orbán Anita azt állította, hogy a külügyminisztériumban szankciós dokumentumokat semmisítenek meg. Ezt Szijjártó Péter óriási baromságnak nevezte,

“Minden ott van elektronikusan, úgyhogy nézegethetik” – hangsúlyozta.

Szijjártó Péter abban is biztos, hogy bűncselekményt nem követett el, az oroszoknak nem játszott át bizalmas, uniós információkat.

Íme a teljes interjú:

Oszd meg, hogy mások is megnézhessék!