Tovább csökken a benzin ára péntektől a kutakon, pontosan ennyi lesz az átlagár
|Ez a hét bizony több jó hírt is tartogatott a benzinnel működő autók tulajdonosai számára. Egy héten belül kétszer is benzinárcsökkenést jelentettek be.
A szerda is árcsökkenéssel kezdődött, átlagban literenként bruttó 2 forinttal kell kevesebbet fizetni a benzinért. A holtankoljak.hu információi szerint péntektől tovább csökken a 95-ös benzin ára a hazai kutakon, várhatóan bruttó 3 forinttal literenként. A gázolaj átlagára továbbra is változatlan marad.
A péntektől várható csökkentés eredményeként a benzin és a gázolaj literje is 1 forint híján csaknem ugyanannyiba kerül majd: A 95-ös benzinért literenként 368, míg a gázolajért 367 forintot kell majd fizetni. Az autósok 50 forintos különbséget is tapasztalhatnak a töltőállomások árai között.
Kíváncsiak vagyunk, vajon hamarosan újra a benzin lesz-e az olcsóbb üzemanyag és a gázolaj a drágább… Meglátjuk.
Oszd meg, hogy mások is tudjanak róla!